امروز   جمعه   مورخ   28/مهر/1396  
مجموعه : اخبار
بازدید : 245

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی گفت: با تخصیص 179 میلیون یورو وام از محل صندوق توسعه طرح فاضلاب برای 180 روستای کشور اجرا می‌شود که از هشت روستا جزو روستاهای خراسان جنوبی است.

علی‌اکبر بسکابادی اظهارداشت: از طریق بانک توسعه اسلامی  برای اجرای طرح فاضلاب ١٨٠ روستا در سطح کشور حدود ١٧٩ میلیون یورو وام دریافت شده است.

وی با بیان اینکه خوشبختانه این وام تخصیص یافته است، تصریح کرد: همچنین پیمانکار و مشاوران اجرای این طرح انتخاب شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی با بیان اینکه اجرای این طرح در هشت روستای خراسان جنوبی شامل روستاهای دهک در نهبندان، چنشت در سربیشه،  زول در قاین و مجتمع فاضلابی خانیک، یگی، مجد، مورستان و رقه انجام می‌شود، افزود: قراراست در اوایل تیرماه امسال عملیات نقشه‌‌برداری این طرح آغاز شود.

بسکابادی ادامه داد: حداکثر زمان اتمام کار ١٨ ماه بوده و همچنین ۶ ماه دوره بهره‌برداری موقت داشته که برعهده پیمانکار گذاشته شده است.

وی با اشاره به اینکه این طرح عمدتاً به صورت پایلوت در کشور اجرا می‌شود، گفت: با اتمام این پروژه ضریب بهره‌مندی روستاهای کشور از شبکه‌های فاضلاب به بیش‌از ٣ درصد و در خراسان جنوبی به بیش‌از ۵ درصد می‌رسد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در این طرح از شیوه‌های مدرن برای جمع‌آوری، تسویه و بازچرخانی فاضلاب تسویه شده برای بهره‌گیری امور کشاورزی و صنایع دستی روستایی استفاده می‌شود.

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

نظر خود را اضافه کنید.

Post comment as a guest

0
  • هیچ نظری یافت نشد
بازدید امروز233
بازدید دیروز359
بازدید هفته1647
بازدید ماه6751
بازدید کل125878