امروز   جمعه   مورخ   28/مهر/1396  
مجموعه : اخبار
بازدید : 337

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی گفت: مجتمع آبرسانی شهید رجایی زیرکوه در سال 70 اجرا و در سال 76 به دلیل زلزله دچار حادثه شد که امسال برای این مجتمع 780 میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات مدیریت هدر رفت در نظر گرفته شده است.

علی‌اکبر بسکابادی اظهار داشت: با توجه به تداوم خشکسالی‌‌ها در استان به طور معمول در فصل تابستان با گرم شدن هوا برخی از روستاهای استان با مشکل کمبود آب مواجه می‌شوند.

وی با بیان اینکه مجتمع شهر دیهوک از یک چاه آهکی تأمین آب می‌شود که در تابستان سال گذشته در دو مقطع این مجتمع با کم آبی مواجه شد که تصمیم به حفر چاه رزرو از محل اعتبارات تنش آبی شهرها گرفته شد، تصریح کرد:  تا اوایل تابستان امسال چاه رزرو حفاری و به شبکه متصل می‌شود و مشکل روستاهایی که از طریق این مجتمع تغذیه می‌شوند رفع می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی با اشاره به مجتمع پسوچ به سمت مجتمع دل‌آباد گفت: امیداست پس از رفع مشکل برق روستاهای تحت پوشش این مجتمع، شبکه به مجتمع آب پسوچ وصل و کمبود آب رفع شود.

بسکابادی با بیان اینکه مجتمع بزرگ در دهک نهبندان در اوایل اردیبهشت‌ماه جاری با تنش آبی مواجه شد، افزود: بعد از اقدامات تمهیداتی و مدیریت ویدئومتری چاه، در حال حاضر تنش آبی در این مجتمع به حداقل رسیده است.

وی ادامه داد: البته حفر یک حلقه چاه جدید در این محل برای افزایش ضریب اطمینان در نخستین فرصت با همکاری شرکت آب منطقه‌ای استان جزو برنامه‌‌های شرکت آبفار استان برای مجتمع دهک نهبندان است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی با بیان اینکه مجتمع آبرسانی فیض‌آباد قاین یک مجتمع مشترک بین شرکت آب و فاضلاب شهری و شرکت آب و فاضلاب روستایی است، یادآور شد: این مجتمع دچار مشکل شده بود که ظرف مدت 24 ساعت اقدام به رفع مشکل شد که در طول این 24 ساعت شش دستگاه کامیون به روستاهای تحت پوشش این مجتمع اعزام تا کمبود در این روستاها جبران شود.

بسکابادی به مجتمع آبرسانی شهید رجایی زیرکوه اشاره کرد و گفت: این مجتمع در سال 70 اجرا و در سال 76 به دلیل زلزله دچار حادثه شد که امسال برای این مجتمع 780 میلیون تومان اعتبار از محل اعتبارات مدیریت هدر رفت در نظر گرفته شده است.

وی افزود: بازسازی مجتمع آبرسانی شهید رجایی زیرکوه در مرحله فراخوان برای انتخاب پیمانکار قرار دارد اگر کاهش هدررفت انجام گیرد مشکل کمبود آب و تنش آبی در تابستان به طور کامل رفع می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی خاطرنشان کرد: در حال حاضر تعداد مجتمع‌های در مدار شرکت آب و فاضلاب روستایی استان 108 مورد است.

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

نظر خود را اضافه کنید.

Post comment as a guest

0
  • هیچ نظری یافت نشد
بازدید امروز228
بازدید دیروز359
بازدید هفته1642
بازدید ماه6746
بازدید کل125873