امروز   جمعه   مورخ   28/مهر/1396  
مجموعه : اخبار
بازدید : 183

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی گفت: در سال گذشته 50 روستای استان از گردونه آبرسانی سیار خارج شده‌اند.

علی‌اکبر بسکابادی اظهار داشت: شرکت آب و فاضلاب روستایی دو وظیفه عمده در استان شامل تأمین آب شرب و بهداشتی در روستاها و جمع‌آوری و دفع فاضلاب روستاها را بر عهده دارد.

وی تصریح کرد: با توجه به حجم زیاد روستاها و مشکلات ناشی از خشکسالی‌های متوالی در استان برخلاف سال 70 که آبرسانی به روستاها ساده انجام می‌گرفت در حال حاضر هزینه انتقال به روستاهای استان آب به ازای هر مترمکعب 23 هزار و 900 تومان و به ازای هر خانوار و انشعاب آب 15 میلیون تومان برای شرکت آب و فاضلاب روستایی صورت می‌گیرد و این در حالی است که از هر مشترک آب روستایی در استان به ازای هر مکعب 230 تومان گرفته می‌شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی با بیان اینکه در قانون بودجه ردیف خوبی برای کمک زیان روستاها به شرکت آب و فاضلاب روستایی دیده شده است، افزود: درحال حاضر 974 روستای زیر 20 خانوار و 907 روستای بالای 20 خانوار در خراسان جنوبی زیر پوشش شرکت آب و فاضلاب روستایی هستند.

بسکابادی با اشاره به اینکه از مجموع روستاهای بالای 20 خانوار استان 99.8 درصد و از روستاهای زیر 20 خانوار 6.83 درصد آبرسانی شده‌اند، یادآور شد: با توجه به خشکسالی 60 درصد روستاهای استان فاقد تنش آبی، 19 درصد در تنش آبی به ویژه در فصل گرم سال و 20 درصد روستاها شبکه آبی آنها راکد شده و یا فاقد شبکه آب هستند.

وی اضافه کرد: شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی دارای 128 هزار مشترک بوده و 312 هزار و 786 نفر از جمعیت روستایی استان از خدمات این شرکت بهره‌مند می‎شوند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی ادامه داد: این شرکت به بخش کارگری واحدهای صنعتی و ادارای که در اطراف شبکه‌های آب و فاضلاب روستایی هستند نیز خدمات ارائه می‌دهد.

بسکابادی گفت: از مجموع مشترکان شرک آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی 92 درصد جزو مشترکان خانگی، 3 درصد جزو مشترکان ادارای و عمومی و 4 درصد جزو مشترکان تجاری و صنعتی هستند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر 426 روستا در سطح استان تحت پوشش خدمات آبرسانی سیار شرکت آب و فاضلاب روستایی قرار دارند، تصریح کرد: آبرسانی سیار برای روستاهایی که با بحران آب مواجه بوده و یا کیفیت آب آنها نامناسب است انجام می‌گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی ادامه داد: در سال گذشته 50 روستا در بخش آبرسانی سیار در سطح استان کاهش یافته است.

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

نظر خود را اضافه کنید.

Post comment as a guest

0
  • هیچ نظری یافت نشد
بازدید امروز235
بازدید دیروز359
بازدید هفته1649
بازدید ماه6753
بازدید کل125880