امروز   یکشنبه   مورخ   28/مرداد/1397  
مجموعه : اخبار
بازدید : 53

استان خراسان جنوبی در جمع کم آب ترین مناطق کشور می باشد که این مهم کنترل و کاهش هدر رفت را بیش از پیش ضرروری می نمایاند.

رئیس اداره آب بدون درآمد و مدیریت مصرف شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی با بیان این موضوع افزود: صیانت و حفاظت از منابع ارزشمند آبی، که در شرایط بحرانی قرار دارند، در گرو مهمترین و الویت دارترین وظایف و اهداف شرکتهای آب و فاضلاب قرار دارند.

محسن عزیزی ضمن اشاره به محدودیت ذخایر آبی کشور ادامه داد: مدیریت داشته ها و توجه به مصرف بهینه در کشور بسیار ارزشمند است و باید تمامی فعالیتهای مرتبط در این راستا تبین و مورد توجه قرار گیرد.

رئیس اداره آب بدون درآمد و مدیریت مصرف شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی تصریح کرد: در نیمه دوم سال گذشته توجه به اتلاف آب در شبکه های آبرسانی وارد مرحله جدیدی از اجرا گردید.

وی با اعلام اینکه سال گذشته به میزان 11 لیتر بر ثانیه در عملیات نشت یابی مورد اصلاح قرار گرفت؛ یادآور شد: این میزان در سه ماهه پایانی سال و در قالب 27 مورد نشت یابی صورت گرفته است که بر آن اساس شهرستان بشرویه با 3.7 لیتر بر ثانیه بیشترین میزان کشف نشتی را در سال گذشته داشته است.

عزیزی همچنین افزود: شهرستانهای طبس، بیرجند، خوسف و قاین نیز از جمله شهرستانهایی بودند که در سال گذشته مورد اقدامات نشت یابی واقع شده اند.

رئیس اداره آب بدون درآمد و مدیریت مصرف شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی تاکید کرد: خرید تجهیزات به روز و پیشرفته و تشکیل اکیپ های تخصصی متعدد در شهرستانها از یک طرف و هم سویی و هم اندیشی مدیران ستادی و شهرستانی در جهت کاهش هدر رفت در شبکه های آبرسانی از طرف دیگر، موجبات حرکت در این مسیر را میسر نمود.

محسن عزیزی با بیان این نکته به افزایش چشمگیر عملیات نشت یابی در دو ماهه نخست سال جاری اشاره کرد و اظهار داشت: کشف 38 مورد نشتی به میزان 15 لیتر برثانیه طی دو ماه آغازین سال جاری در شبکه های توزیع روستایی در سطح استان از اقدامات کنونی در جهت جلوگیری از اتلاف و هدر رفت آب در شبکه ها می باشد.

وی با بیان اینکه هدر رفت آب در شبکه های آبرسانی روستایی استان، حدود 35 درصد می باشد؛ ابراز امیدواری کرد ضمن جذب اعتبارات کافی جهت اصلاح و بازسازی شبکه های فرسوده، بتوانیم به میزان قابل توجهی از هدر رفت آب کاسته و در صیانت از منابع محدود آبی استان و کشورمان سهیم باشیم.

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

نظر خود را اضافه کنید.

Post comment as a guest

0
  • هیچ نظری یافت نشد
بازدید امروز27
بازدید دیروز309
بازدید هفته1521
بازدید ماه3102
بازدید کل223541