امروز   یکشنبه   مورخ   28/مرداد/1397  
مجموعه : اخبار
بازدید : 40

سید مجتبی علوی مقدم، معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری خراسان جنوبی به همراه تنی چند از مدیران ارشد استان، از روند اجرایی و پیشرفت فیزیکی پروژه آبرسانی روستایی مجتمع کویر شهرستان طبس بازدید کرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی به وضعیت موجود این مجتمع اشاره کرد و اظهار داشت: در حال حاضر این مجتمع آبرسانی تعداد 14 روستا با جمعیتی بالغ بر 3600 نفر را تحت پوشش خود قرار داده است.

مهدی صفوی نژاد ادامه داد: میزان تولید آب در این مجتمع براساس بررسی های فنی به میزان 10 لیتر بر ثانیه است که امیدواریم این عدد در آینده ای نزدیک و با وارد شدن چاه جدید در مدار به 17 لیتر بر ثانیه برسد.

وی ابراز امیدواری نمود با افزایش میزان تولید آب در این مجتمع و حفر و تجهیز منابع آبی جدید، جمعیت 5900 نفری روستاهای این مجتمع به طور کامل تحت پوشش قرار گیرند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی با بیان اینکه طول خطوط انتقال موجود در این مجتمع 72 کیلومتر است؛ خاطر نشان کرد: در حال حاضر قسمت عمده پیمان این مرحله از پروژه شامل اجرای 9 کیلومتر خط انتقال است که از روستای ده ته آغاز و تا روستای زنوغان ادامه می یابد و تاکنون بالغ بر 46 درصد پیشرفت فیزیکی داشته است.

صفوی نژاد یادآور شد: براساس پیمان، مدت این پروژه شش ماه و مبلغ اعتبار آن 4 میلیارد و 200 میلیون ریال می باشد و از اواسط اردیبهشت ماه آغاز گردیده است.

در ادامه، مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی با اشاره به فرسودگی تاسیسات آبرسانی این مجتمع، تصریح کرد: بیش از 220 دستگاه کنتور خراب، بیش از 24 کیلومتر خط انتقال و شبکه توزیع، بالغ بر 200 مترمکعب مخزن فرسوده و همچنین یک حلقه چاه خارج شده از مدار از جمله تاسیسات فرسوده موجود در این مجتمع است که طبق برآورد به عمل آمده بالغ بر 18 میلیارد و 700 میلیون ریال هزینه جهت اصلاح و بازسازی آن مورد نیاز می باشد.

وی اعتبارات مصوب سال مالی 96 مجتمع آبرسانی کویر شهرستان طبس را برابر با 35 میلیارد و 500 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: از این میزان حدود 53 درصد و بالغ بر 18 میلیارد و 837 میلیون ریال تخصیص یافته است.

صفوی نژاد در پایان خاطرنشان کرد: تامین اعتبارات برای سال مالی 1397 به طور جدی در دست اقدام و پیگیری می باشد.

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

نظر خود را اضافه کنید.

Post comment as a guest

0
  • هیچ نظری یافت نشد
بازدید امروز27
بازدید دیروز309
بازدید هفته1521
بازدید ماه3102
بازدید کل223541