امروز   یکشنبه   مورخ   01/مهر/1397  
مجموعه : اخبار
بازدید : 56

با حضور فرماندار شهرستان بیرجند، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی و تنی چند از مسئولین استانی و شهرستانی، پروژه آبرسانی به روستای شوشود شهرستان بیرجند به بهره برداری رسید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی ضمن تایید این خبر اظهار داشت: عملیات اجرایی آبرسانی به روستای شوشود از سال 1395 آغاز گردید و تاکنون ادامه داشته و افتتاح می شود.

مهدی صفوی نژاد افزود: جهت اجرای این پروژه اعتباری بالغ بر 10 میلیارد و 764 میلیون ریال هزینه شده است و 141 خانوار با جمعیتی برابر با 460 نفر از آن بهره مند گردیده اند.

وی در ادامه به حجم عملیات اجرایی این پروژه اشاره کرد و یادآور شد: در این پروژه، 12 هزار و 406 متر لوله گذاری در خط انتقال، اجرای یک باب مخزن ذخیره بتنی به حجم 60 مترمکعب، ساخت بک باب ایستگاه شناور تیپ  fو یک باب ایستگاه پمپاژ احداث شده است.

صفوی نژاد همچنین تصریح کرد: احداث 17 باب حوضچه شیرآلات، 252 متر شبکه برق، اجرای 3500 متر جاده دسترسی و۱۸۰ متر حصارکشی از جمله دیگر اقدامات در این پروژه است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی با بیان اینکه روستای شوشود از یک حلقه چاه دستی با کیفیت بالا جهت آب شرب برخوردار می باشد؛ خاطر نشان کرد: این پروژه دارای ضریب پایداری و اطمینان خوبی است و از طرفی هدف، حفظ داشته های موجود و بالا بردن رفاه و آسایش مردم در جهت مصرف آب بهداشتی می باشد.

وی ادامه داد: شایان ذکر است که آب این پروژه از کیفیت مطلوبی برخوردار است و با توجه به 150 لیتر سرانه مصرف، میتوان با توجه به خطوط و منابع  و میزان دبی چاه، بیش از دو برابر جمعیت فعلی را تحت پوشش قرار داد.

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

نظر خود را اضافه کنید.

Post comment as a guest

0
  • هیچ نظری یافت نشد
بازدید امروز160
بازدید دیروز230
بازدید هفته2008
بازدید ماه7051
بازدید کل233751