دیدنی های استانبول

شروع موضوع توسط amirali96 Sep 3, 2019 در انجمن Main Forum

 1. amirali96

  amirali96 Member

  استانبول شهری‌ست که باید به آن سفر کرد، در کوچه پس کوچه‌هایش قدم زد. از جاذبه های دیدنی استانبول باید لذت برد. از عطر و مزه غذاها گرفته تا کافه‌ و دریا و شکل خاص مسجدهایش کِیف کرد و آن را به خاطر سپرد.
  قصر توپ‌کاپی‌ آب‌انبار باسیلیکا فاصله‌ی چندانی ندارد. جایی که چشم‌اندازی زیبا از تنگه‌ی تاریخی بسفر و دیدنی‌های بسیاری از پادشاهان ترک برای‌تان به‌همراه دارد. تمامی این جاذبه‌های دیدنی، در تقسیم اروپایی شهر قرار دارند، می‌توانید برنامه‌ی روز نخست و دوم سفرتان را به آن اختصاص دهید.
  آب انبار تاریخی باسیلیکا
  بعد از دیدن ایاصوفیا و مسجد آبی به آب‌انبار تاریخی باسیلیکا بروید. این آب‌انبار نزدیک این دو مسجد است و در موعد امپراتوری بیزانس، زمانی‌که به استانبول قسطنطنیه می‌گفتند، ساخته شده. حدود ۳۰۰ ستون با سرستون‌های طرح‌دار در این آب‌انبار هستی دارد که شوکت آن‌ها مایه شده به آن قصر برعکس هم بگویند.
  روملی دیوار از دیگر قلعه‌های سرشناس استانبول است که در تنگه‌ی بسفر و در کناره روملی قرار دارد، می‌توانید پس از دید دلماباغچه به آن‌جا بروید. تنگه‌ی بسفر شهر استانبول را به دو نیمه‌ی آسیایی و اروپایی دسته می‌کند و راه پیوست دریای سیاه به دریای مرمره هم هست.
  مسجد «ایاصوفیا» نخستین جایی‌ست که در سفر به استانبول باید دید. این مسجد در دسته اروپایی استانبول قرار دارد و به مدت هزار سال کلیسای امپراتوری روم شرقی بوده، اما درقرن پانزدهم توسط معمار عثمانی، «سینان»، به مسجدی با‌شکوه در وسط جاهای دیدنی استانبول تبدیل شده است.
  مسجد پادشاه ستوده تر را باید یک بنای باشکوه در میان جاهای دیدنی استانبول به آمار آورد. این مسجد که جایی قشنگ در بین جاذبه های دیدنی استانبول است، به علت تزیین با کاشی‌های آبی به مسجد آبی هم مشهور است. مسجد آبی با قدمتی ۴۰۰ ساله، یکتا دیگر از بناهای باشکوه استانبول است که کم و بیش ایاصوفیا قرار دارد.
  قصر دلما باغچه استانبول از کاخ‌های باقی‌مانده‌ی عثمانی‌ست. این قصر پس از توپکاپی محل ماندن پادشاهان ترک بوده. اسکله‌ی بشیک‌تاش در نزدیکی‌اش، دسترسی نکویی به این قصر دارد.​
   

به اشتراک بگذارید