امروز   دوشنبه   مورخ   31/تیر/1398  

سرپرست امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان خوسف از آغاز عملیات اصلاح و بازسازی شبکه های فرسوده مجتمع آبرسانی روستایی خوسف خبر داد.
علیرضا شاهی گیو اظهار داشت: پروژه اصلاح و بازسازی سه کیلومتر شبکه توزیع فرسوده روستاهای مجتمع خوسف و نوسازی کلیه انشعابات روستای بصیران به پیمانکار واگذار شده است که پس از آن شاهد تغییرات محسوسی در کاهش هدر رفت آب خواهیم بود.
وی در ادامه به جایگاه دوم این شهرستان در کاهش هدر رفت آب در سال گذشته اشاره کرد و افزود: این امور طی سال گذشته، اقدام به تعویض و اصلاح بیش از 13 کیلومتر از شبکه های فرسوده آبرسانی روستایی در سطح شهرستان نموده است.
سرپرست امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان خوسف اقدامات اجرایی و توسعه شبکه های آبرسانی روستایی این شهرستان را بر شمرد و گفت: در سال قبل عملیات اجرایی آبرسانی به سه روستای بالای20 خانوار شامل خِرم، طوطی و شل آباد شهرستان خوسف صورت گرفته و اهالی عزیز این مناطق از نعمت آب شرب و بهداشت برخوردار شده اند.
وی در همین خصوص به عملیات اجرایی پروژه آبرسانی به مجتمع ماهمیران نیز اشاره کرد و ادامه داد: این پروژه با حجم عملیات 3 هزار و 500 متر لوله گذاری، احداث یک باب مخزن 200 متر مکعبی، اجرای 316 متر حصارکشی در دست اقدام می باشد.
علیرضا شاهی گیو ادامه داد: همچنین احداث مخزن 200 متر مکعبی روستای علی آباد از مجتمع براکوه نیز در دست اجرا می باشد، که امیدواریم در صورت تخصیص اعتبارات و تقویت خط انتقال و تکمیل پروژه در سال جاری شاهد برخورداری این روستا از آب شرب باشیم.
وی با بیان اینکه برای تامین پایدار آب مجتمع های آبرسانی شهرستان نیاز به حفر سه حلقه چاه آبرسانی جدید می باشد، تصریح کرد: اعتباری بالغ بر پنج میلیارد ریال جهت انجام این مهم مورد نیاز است که امیدواریم اختصاص این مبلغ در دستور کار سال آینده قرار گیرد.
سرپرست امور آب و فاضلاب روستايي شهرستان خوسف با بیان اینکه 66 روستای خوسف با تانکر سیار آبرسانی می شود، تاکید کرد: از این تعداد، هشت روستای بالای 20 خانوار، نیاز به اعتبار 150 میلیارد ریالی جهت آبرسانی پایدار دارند.
به گفته وی، هرماه 120 تانکر حمل آب شرب، در روستاهای شهرستان جابه جا می شود و یک هزار و 199 نفر را تحت پوشش آبرسانی سیار قرار میدهد.

1000 کاراکتر باقیمانده است


بازدید امروز111
بازدید دیروز152
بازدید هفته111
بازدید ماه4937
بازدید کل311953