امروز   دوشنبه   مورخ   31/تیر/1398  

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی: آبرسانی به ۳۳ روستای استان در سال مالی 98 ـ 97

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان‌جنوبی گفت: این شرکت از تیرماه سال گذشته تاکنون ٣٣ روستا در سطح استان را آبرسانی کرده است.

وی با تایید این خبر ادامه داد: امیدواریم تا پایان شهریورماه امسال نیز عملیات آبرسانی به ١٠ روستای دیگر نیز به پایان برسد.

مهدی صفوی‌نژاد با اشاره به اینکه درحال حاضر 951 روستا در استان تحت پوشش شبکه آبرسانی می باشند، اظهارداشت: شرکت آب و فاضلاب روستایی استان از تیرماه سال گذشته تاکنون ٣٣ روستا را آبرسانی کرده و تا پایان شهریورماه امسال نیز آبرسانی به ١٠ روستای دیگر انجام می‌شود.

وی با بیان اینکه با اجرای این پروژه ها شاهد کاهش سرویس‌دهی آبرسانی سیار به روستاهای استان بوده‌ایم، افزود: این میزان کاهش به یک‌هزار و 700 سرویس در سال گذشته رسیده است.

صفوی نژاد با اشاره به مدیریت مصرف در شرکت آب و فاضلاب روستایی استان علی‌رغم تلاش‌هایی که برای بهبود وضعیت شبکه‌های آب روستایی صورت گرفته جواب نداده است، یادآور شد: سال گذشته ٧۵ درصد مشترکان این شرکت، الگوی مصرف را رعایت و بقیه بیش‌ از دو برابر این الگو مصرف کرده‌اند که هر سال این مقدار بیشتر شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان‌جنوبی اضافه کرد: اگر آب تأمین‌شده برای روستاهای استان تنها برای مصارف شرب و بهداشت اهالی استفاده شود، مشکلی در تامین نیاز روستاها وجود نخواهد داشت؛ اما متأسفانه نزدیک چهار هزار و ۵٠٠ واحد دامداری زیر پوشش این شرکت هستند که بیش از دو برابر ظرفیت تعهدی خود از آب شبکه های آبرسانی روستایی استفاده می‌کنند.

1000 کاراکتر باقیمانده است


بازدید امروز123
بازدید دیروز152
بازدید هفته123
بازدید ماه4949
بازدید کل311965