با تجهیز و راه اندازی 2 حلقه چاه، مشکل آبی 6 روستای شهرستان زیرکوه کاهش یافت

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان زیرکوه از برطرف شده مشکل تنش آبی در 6 روستای این شهرستان با تجهیز و راه اندازی 2 حلقه چاه خبر داد.

علیرضا غلامحسینی اظهار داشت: با تجهیز چاه وحدت که بین شهرستانهای بیرجن، قاینات و زیرکوه مشترک می باشد، و همچنین اصلاح  1200 متر از خط انتقال، مشکل کمبود آب روستاهای شاج و حسین آباد کاهش یافت.

وی با اشاره به تجهیز و راه اندازی چاه گرماب نیز تصریح کرد: با وارد مدار نمودن این چاه، مشکل تامین آب روستاهای استنند، نیار، کریزان و بندآخوند کاهش یافت.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان زیرکوه همچنین به انجام عملیات اصلاح و بازسازی شبکه های توزیع روستایی در نقاط مختلف این شهرستان اشاره کرد و افزود: در راستای تنش زدایی و حفظ منابع آبی شهرستان، این امور ضمن بهره برداری از مخزن 500 مترمکعبی روستای فندخت، اصلاح و بازسازی چهارهزار متر از شبکه توزیع این روستا را نیز انجام داده است.

غلامحسینی ادامه داد: تعویض هزار متراز شبکه توزیع روستای پردان، دو هزار و 500 متراز روستای آبیز، هزار متر روستای فخران، 400 متر روستای افین دو هزار و200 متر روستای بمرود و 1600 متر از روستاهای مجتمع بقال از جمله عملیات اصلاح و بازسازی در این شهرستان بوده است.

مدیر امور آب و فاضلاب روستایی شهرستان زیرکوه همچنین به تفاهم نامه منعقده با تیپ مهندسی ارتش در شهرستان اشاره کرد و تاکید کرد: با همکاری و مشارکت تیپ مهندسی ارتش شهرستان، دو هزار و 700 متر از شبکه توزیع روستای شاهرخت نیز اصلاح و تعویض گردیده است.

وی همچنین یادآور شد: با همکاری و مشارکت خیرین محترم نیز، مخزن 100 مترمکعبی روستای مهرک این شهرستان با هزینه ای برابر با 600 میلیون ریال احداث گردیده است.

غلامحسینی با بیان اینکه عملیات حفاری یک حلقه چاه مربوط به روستای گزخت نیز صورت گرفته است؛ گفت: عمق این چاه بالغ بر 155 متر می باشد و امیدواریم با تامین اعتبار لازم در سال 98، اجرای خط انتقال آن نیز صورت پذیرد.

وی در پایان ضمن دعوت از اهالی محترم روستاهای شهرستان زیرکوه و استان خراسان جنوبی به مدیریت مصرف آب و همچنین همکاری با کارکنان، پیمانکاران و آبداران شبکه های آبرسانی روستایی در رفع اتفاقات و ترکیدگیهای و قطعی های بوجود آمده، عنوان کرد: این امور با همکاری اهالی روستاها توانسته است در سال 97 به نسبت سال 96، هدر رفت آب را در شبکه های آبرسانی روستایی زیرکوه، به میزان 3.2 درصد کاهش دهد.

1000 کاراکتر باقیمانده است