امروز   شنبه   مورخ   14/تیر/1399  

با حضور استاندار خراسان جنوبی؛ پروژه آبرسانی به 4 روستای شهرستان درمیان به بهره برداری رسید

با حضور استاندار خراسان جنوبی و تنی چند از مدیران و مسئولین استانی و شهرستانی، پروژه آبرسانی به 4 روستای شهرستان درمیان افتتاح شد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی ضمن گرامیداشت یاد و خاطره شهدای دولت اظهار داشت: در شرایط کم آب کنونی و خشکسالیهای پی در پی، مدیریت تقاضا یکی از راهکارهای مقابله با بحران است.

مهدی صفوی نژاد ضمن تشکر از حضور استاندار، در مراسم افتتاح این پروژه آبرسانی روستایی، ادامه داد: با وجود قناعت و رعایت مصرف آب، توسط اهالی محترم روستاهای استان، آشنایی بیش از پیش همگان با روشهای صحیح مدیریت مصرف امری اجتناب ناپذیر است.

وی در ادامه به تشریح این پروژه پرداخت و افزود: بالغ بر 33 میلیارد و 630 میلیون ریال اعتبار جهت آبرسانی به روستاهای نخاب، آنیک، نوغاب، منند و همچنین گیت، که ضرف چند روز آینده به بهره برداری خواهد رسید، هزینه شده است.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی تصریح کرد: هزار و 369 نفر در قالب 403 خانوار از مزایای افتتاح این طرح بهره مند شدند.

صفوی نژاد به مشخصات فنی این پروژه اشاره کرد و یادآور شد: لوله گذاری 24.6 کیلومتر در مسیر خط انتقال، 1.8 کیلومتر شبکه توزیع، احداث 3 باب مخزن به حجم 800 مترمکعب، شبکه برق 200 متر و یک مورد ایستگاه پمپاژ از مجموعه اقدامات صورت گرفته در این روستاها است.

وی در پایان ابراز امیدواری کرد؛ به فضل خدا طی چند روز آینده، آبرسانی به روستای گیت این شهرستان نیز عملیاتی شده و اهالی صبور و عزیز این روستا می توانند از نعمت آب شرب و بهداشتی پایدار بهره مند گردند.

 

 

 

1000 کاراکتر باقیمانده است


بازدید امروز156
بازدید دیروز526
بازدید هفته2939
بازدید ماه1856
بازدید کل428286