امروز   سه شنبه   مورخ   31/فروردين/1400  

از ابتدای سال تاکنون
افزایش ۹ درصدی مصرف آب آشامیدنی در خراسان جنوبی
مصرف آب آشامیدنی در خراسان جنوبی از ابتدای سال تاکنون نسبت به مدت مشابه سال قبل ۹ درصد افزایش یافت.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب استان در مصاحبه با خبرگزاری صداوسیمای مرکز خراسان جنوبی، گفت: ۹ درصد افزایش مصرف آب به معنای این است که باید ظرفیت تولید را در پیک مصرف ۱۰۰ لیتر در ثانیه افزایش دهیم که این مسأله در پایداری شبکه، استان را با چالش مواجه می‌کند.
مهندس امامی افزود: متوسط سرانه پیش بینی شده برای هر نفر در مناطق شهری حدود ۲۰۸ لیتر در شبانه روز است که هم اکنون به حدود ۳۰۰  لیتر رسیده و در مناطق روستایی حدود ۱۵۰ لیتر در شبانه روز است که هم اکنون بیش از ۳۰۰ لیتر است.
وی گفت: افزایش مصرف باید متناسب با افزایش مشترکان باشد این در حالی است که هم اکنون مصرف آب بیشتر از این حد است و با کمترین خللی در شبکه‌ های آب با مشکل قطعی مواجه خواهیم شد که این مشکل در روستاها نیز وجود دارد.
مهندس امامی با اشاره به قرار گرفتن در اوج پیک تابستانه و افزایش مجتمع ‌های آب روستایی افزود: تأمین منابع آب کیفی با محدودیت ‌های جدی در استان مواجه است که مردم باید مصرف آب را مدیریت کنند.
مدیر عامل شرکت آب و فاضلاب استان گفت: در روستا‌ها به ویژه در باغ ویلا‌ها برخی افراد مصارف بخش کشاورزی را به شبکه‌های آب تحمیل می‌کنند و همین مسئله سبب می‌شود روستا‌هایی که در مجتمع‌های بزرگ و در انتهای شبکه هستند با محدودیت تأمین آب مواجه شوند و حتی آب شرب هم نداشته باشند.

1000 کاراکتر باقیمانده است


بازدید امروز388
بازدید دیروز533
بازدید هفته921
بازدید ماه12879
بازدید کل604465