امروز   سه شنبه   مورخ   31/فروردين/1400  

پنج طرح آب و فاضلاب شهرستان زیرکوه در دست اجرا است
سرپرست امور آب و فاضلاب حاجی آباد گفت: پنج طرح آب و فاضلاب این شهرستان با اعتبار ۶ میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در دست اجرا است.
مهندس علیرضا غلامحسینی در گفت و گو با خبرنگار ایرنا افزود: اصلاح و بازسازی شبکه‌های فرسوده فاز پنج مجتمع آبرسانی آهنگران زیرکوه با اعتبار یک میلیارد و ۵۰۰ میلیون تومان در حال انجام است.
وی گفت: آبرسانی پایدار به روستای مغیلان از محل مجتمع آبرسانی شیرگ با اعتبار ۲ میلیارد تومان در دست اجرا است که این طرح در صورت تخصیص کامل اعتبار تا پایان سال جاری به بهره‌برداری می‌رسد و ۶۰ خانوار روستا از آب سالم و بهداشتی برخوردار خواهند شد.
سرپرست امور آب و فاضلاب حاجی آباد عنوان کرد: اصلاح و بازسازی شبکه‌های فرسوده مجتمع شهید باهنر (فندخت) با اعتبار ۲ میلیارد تومان و اصلاح و بازسازی شبکه‌های فرسوده مجتمع شهید رجایی با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان در حال انجام است.
مهندس غلامحسینی افزود: همچنین آبرسانی به پاسگاه‌های مرزی شهرستان زیرکوه با اعتبار ۵۰۰ میلیون تومان در دست اجرا است.
وی اظهار داشت: آبرسانی پایدار به روستاهای گزخت، میرآباد، اسفاد و کبودان در صورت تامین اعتبار در دستور کار قرار دارد.
سرپرست امور آب و فاضلاب حاجی آباد گفت: هدررفت آب در خطوط انتفال آب و شبکه‌های آب و فاضلاب شهرستان زیرکوه ۴۱ درصد است که این رقم از میانگین کشوری و استانی هم بالاتر است.
وی افزود: ۳۳ درصد شبکه‌های آبرسانی این شهرستان معادل ۲۴۰ کیلومتر فرسوده است که نیازمند تخصیص اعتبارات ملی و استانی برای اصلاح و بازسازی و جلوگیری از هدررفت آب است.
مهندس غلامحسینی گفت: جلوگیری از هدررفت آب با توجه به کاهش منابع آبی در سنوات گذشته از مهمترین اهداف و برنامه‌های در دست اقدام است که با جدیت دنبال می‌شود.
وی بیان کرد: سال مالی گذشته در راستای کاهش هدررفت آب، ۱۶ هزار و ۸۷۰ متر از شبکه‌ها و خطوط انتقال آب روستایی این شهرستان مرزی با اعتبار بیش از یک میلیارد و ۲۰۰ میلیون تومان بازسازی شد.
خراسان جنوبی ۱۱ شهرستان دارد و زیرکوه در فاصله ۱۶۰ کیلومتری بیرجند است.

1000 کاراکتر باقیمانده است


بازدید امروز344
بازدید دیروز533
بازدید هفته877
بازدید ماه12835
بازدید کل604421