امروز   سه شنبه   مورخ   31/فروردين/1400  

تقدیر وزیر نیرو از نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی به پاس همراهی در پویش هر هفته الف- ب- ایران
دکتر رضا اردکانیان وزیر نیرو از همراهی حجت الاسلام والسملین علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه و امام جمعه بیرجند در خراسان جنوبی در پویش هر هفته الف-ب- ایران  با ارسال لوح تقدیر و نسخه ای از کتاب "دلگرمی ها و همراهی ها" تقدیر کرد.
حجت الاسلام والمسلمین علیرضا عبادی نماینده ولی فقیه در خراسان جنوبی در این دیدار از خدمات دکتر اردکانیان وزیر نیرو تقدیر و تشکر کرد و گفت: ایشان وزیری با دانش، با ابتکار و با انگیزه است و خدمات زیادی به مردم ارائه کرده است.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی و رئیس شورای انسجام بخشی مدیران عامل صنعت آب و برق استان در این دیدار که با حضور حجت الاسلام علیرضا حسینی مشاور مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی در امور دینی و فرهنگی برگزار شد، ضمن تقدیم لوح تقدیر مقام عالی وزارت نیرو ،  با اشاره به اینکه در آستانه 11 دی ماه سالروز تصویب قانون تشکیل شرکت های آب و فاضلاب قرار داریم به ارائه گزارش مجملی از  اقدامات صورت گرفته در شرکت آب و فاضلاب استان به ویژه در بخش آبرسانی روستایی پرداخت.
مهندس حسین امامی با بیان اینکه از ابتدای امسال تاکنون تعداد 26 پروژه با مبلغ 42 میلیارد تومان افتتاح شده است، اظهار کرد: در استان انسجام و تعامل خوبی بین این شرکت و  قرارگاه محرومیت زدایی سپاه، بسیج سازندگی ، کمیته امداد امام خمینی ،بنیاد علوی ، بنیاد برکت و سایر نهادهای حمایتی  شکل گرفته است تا مشکلات آب مناطق روستایی با اولویت مناطق مزری و محروم مرتفع گردد.
وی افزود: از جمله در شهرستان زیرکوه پروژه آبرسانی روستای گزخت  با 200 خانوار جمعیت با همکاری بسیج سازندگی و خیرین در حال انجام شدن است همچنین در شهرستان درمیان با همکاری سپاه، پروژه آبرسانی روستای اشک به بهره برداری رسیده و عملیات اجرایی پروژه آبرسانی روستای خیرآباد این شهرستان نیز با همکاری قرارگاه محرومیت زدایی به زودی آغاز می شود.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی از انعقاد تفاهم نامه سه جانبه این مجموعه با کمیته امداد و قرارگاه محرومیت زدایی سپاه در راستای حل مشکلات آبرسانی روستاهای درمیان خبر داد و افزود: مجتمع آبرسانی خوشاب با 3400 نفر جمعیت که در منطقه مرزی واقع شده نیز از آب سالم و بهداشتی بهره مند می شود.
مهندس امامی از افزایش ظرفیت ناوگان آبرسانی سیار به دو برابر در سال جاری خبر داد و گفت: 4 تانکر جدید نیز به زودی تحویل این مجموعه می شود که با این اقدامات به ثبات مناسبی در بحث آبرسانی سیار خواهیم رسید.
وی گفت : در شش ماهه نخست سال 12 هزار سرویس آبرسانی سیار برای 430 روستا در راستای تامین آب شرب سالم و بهداشتی، حمل شده است.
وی از آبرسانی به 20 روستای استان با همکاری بنیاد برکت، بنیاد علوی و بسیج سازندگی  با جمعیتی بالغ بر 5800 نفر تا پایان سال جاری اشاره کرد و افزود: بر اساس برنامه ریزی صورت گرفته تا پایان سال 1400 روستاهای پرجمعیت استان با اولویت مناطق مرزی و محروم از آب شرب سالم برخوردار می شوند.
وی ادامه داد : آبرسانی به 10 روستای دیگر با جمعیتی بالغ بر 900 نفر تا مرداد ماه سال آبنده در دستور کار شرکت قرار دارد. .
وی گفت : همچنین پیگیر  استفاده از ظرفیت ماده 56 هستیم تا بتوانیم با عقد تفاهم نامه با بانک ها پروژه های آبرسانی روستایی را تا دو سال آینده به سرانجام برسانیم.
مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب خراسان جنوبی به مهمترین پروژه های اجرا شده در مناطق شهری نیز اشاره کرد و یادآور شد: چند پروژه برای پایدارسازی آب مناطق شهری انجام شده یا در دست اجرا است که می توان به ساخت مخزن 5000 مترمکعبی قاین، مخزن 2000 مترمکعبی بیرجند، مخزن 2000 مترمکعبی سرایان که افتتاح شده و مخزن 1000 مترمکعبی خوسف که تا پایان سال به اتمام می رسد، اشاره نمود.
مهندس امامی از سرمایه گذاری 300 میلیارد تومانی در بخش آب استان در سال جاری خبر داد و گفت: همچنین در بخش فاضلاب نیز از ابتدای سال تا کنون 13 کیلومتر اجرایی شده است و این رقم تا پایان سال به 24 کیلومتر می رسد .
وی ادامه داد بهره برداری از مدول دوم تصفیه خانه فاضلاب بیرجند ، بیع متقابل جهت ایجاد تاسیسات فاضلاب در شهرهای قاین و سربیشه به مبلغ 1100 میلیارد ریال تا پایان سال نیز در دستور کار شرکت قرار دارد.

1000 کاراکتر باقیمانده است


بازدید امروز379
بازدید دیروز533
بازدید هفته912
بازدید ماه12870
بازدید کل604456