امروز   چهارشنبه   مورخ   28/آذر/1397  
مجموعه : اخبار
بازدید : 48

در پی تقدیر ریاست محترم جمهور از استاندار خراسان جنوبی به جهت اقدامات صورت گرفته در راستای صرفه جویی و مدیریت مصرف انرژی با توجه به تاکیدات ایشان، شرکت آب و فاضلاب روستایی استان نیز از سوی معاونت هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری خراسان جنوبی مورد تقدیر قرار گرفت.

مشیرالحق عابدی، با ارسال نامه از خدمات، تلاشها و برنامه ریزی شرکت آب و فاضلاب روستایی استان در استفاده از امکانات و ظرفیتهای موجود در کاهش اثرات گرما و پیشگیری از قطعی برق و همچنین کاهش منطقی مصرف انرژی که تقدیر ریاست محترم جمهور را نیز به همراه داشته است؛ قدردانی و تشکر نمود.

مهدی صفوی نژاد، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی در این خصوص اظهار داشت: گرمای بی سابقه تابستان سال جاری موجبات افزایش بی سابقه مصارف بخش انرژی را در پی داشته و تنها راه مقابله با این شرایط بحرانی همدلی، همبستگی نهادها و مدیریت صحیح مصرف در سطوح مختلف می باشد.

وی ادامه داد: در همین راستا این شرکت برنامه ریزی مدون و مشخصی را در جهت مدیریت مصرف برق در دو بخش ساختمانهای اداری و بهره برداری و همچنین تاسیسات آبرسانی روستاهای استان در دستور کار خود قرار داد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی به بیان جزییات این برنامه ها پرداخت و خاطر نشان کرد: آغاز ساعات کار اداری زودتر از روال عادی و برنامه ریزی جهت کاهش کارکرد سیستمهای سرمایشی از جمله اقدامات مدیریت مصرف در ساختمانهای اداری بوده است.

صفوی نژاد افزود: نصب سیستمهای کنترل از راه دور، طراحی مجدد ایستگاههای پمپاژ و تعویض تجهیزات فرسوده، جایگزینی پمپ های قوی wkl با پمپ های شناور و خازن گذاری تابلو برق ایستگاههای پمپاژ جهت حذف توان راکتیو از دیگر فرآیندهای مدیریت مصرف در تاسیسات آبرسانی می باشد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی یادآور شد: در نتیجه اقدامات یاد شده، میزان برق مصرفی در ساختمانهای اداری در نیمه اول سال جاری در مقایسه با مدت مشابه سال گذشته بالغ بر 8.1 درصد کاهش داشته است، همچنین در تاسیسات آبرسانی نیز این میزان در زمان مذکور حدود 2.2 درصد کاهش را نشان می دهد.

وی مجموع صرفه جویی در مصرف برق در نیمه نخست سال جاری را در مقایسه با مدت مشابه سال 1396 چیزی حدود 2.24 درصد برآورد کرد که این میزان عددی برابر با 320899 کیلوات بر ساعت صرفه جویی را شامل می شود.

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

نظر خود را اضافه کنید.

Post comment as a guest

0
  • هیچ نظری یافت نشد
بازدید امروز33
بازدید دیروز222
بازدید هفته621
بازدید ماه4719
بازدید کل259970