امروز   چهارشنبه   مورخ   07/فروردين/1398  
مجموعه : اخبار
بازدید : 107

جلسه هم اندیشی مدیران با حضور مدیرعامل، معاونین، مدیران امورهای شهرستان و برخی از روسای ادارات شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی در محل ساختمان ستاد استان برگزار گردید.

مهدی صفوی نژاد، مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی، ضمن تاکید بر رعایت نظام اداری و مالی در فرآیندهای شرکت، اظهار داشت: در شرایط کنونی، بزرگترین مسئله شرکت، توجه به تنشهای آبی استان و پیشگیری از تبدیل آن به حالت بحرانی و همچنین پیگیری وصول مطالبات و ایجاد درآمدهای هدفمند است.

وی با بیان این موضوع به نوعی به دستور این جلسه اشاره کرد و افزود: در شرایط کنونی و با وجود خشکسالیهای دو دهه اخیر در کشور، رویکرد صنعت آب و فاضلاب باید از مدیریت تولید به مدیریت مصرف و تقاضا تغییر کند؛ این بدان معنی است که در نخستین گام، برنامه های شرکت باید به سمت و سوی مدیریت داشته ها حرکت کند و حفاظت بی قید و شرط از منابع آبی و تاسیسات در دستور کار شرکت قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی مدیریت هدر رفت آب را امری ضروری دانست و خاطرنشان کرد: با انجام به موقع عملیات اصلاح و بازسازی تاسیسات و شبکه های فرسوده و همچنین کالیبره کردن دستگاههای اندازه گیری، هشدار دهنده، تنظیم کننده و ... می توانیم در مسیر اهداف و برنامه های شرکت حرکت نماییم؛ که البته مسیری دشوار و پرهزینه خواهد بود.  

صفوی نژاد مدیریت هزینه های جاری شرکت را از الزامات موثر در ارائه بهتر خدمات عنوان کرد و یادآور شد: امور مشترکین در ستاد و همچنین شهرستانهای استان به عنوان پیکان ارائه خدمات و همچنین کسب درآمد شناخته می شود و از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار است، لذا انتظار می رود در بررسی و پیگیری درخواستهای واصله از سوی متقاضیان، با هماهنگی کامل با حوزه های بهره بردار و همچنین بکارگیری روشهای صحیح، بهترین اقدامات صورت گیرد.

وی با اشاره به اینکه ماهیت عملیاتی شرکت در قالب بنگاه اقتصادی مطرح است و باید جهت پرداخت هزینه ها و حق و حقوقات کارکنان احتمام ویژه ای در کار باشد، تصریح کرد: در کنار تلاش جهت ارائه به روز خدمات به مشترکین و بالا بردن سطح کیفی آن و حرکت در جهت تسهیل ارائه این خدمات، باید پیگیر وصول مطالبات و کسب درآمد نیز باشیم.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی تاکید کرد: باید آگاه سازی عمومی و اطلاع رسانی صحیح از تعرفه ها در کاربری های مختلف با رعایت احترام و اصول مشتریمداری و تکریم، در دستور کار قرار گیرد و همکاران نسبت به توجیه و متقاعد ساختن مشترکینی که بدهی های بالا و نامتعارف دارند اقدام نمایند.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به اهمیت فرآیند آبرسانی سیار اشاره کرد و افزود: در حقیقت آبرسانی سیار اقدامی فوری در شرایط بحرانی است که متاسفانه در استان ما به روشی دائمی و پایدار تبدیل گردیده و عموماً در بسیاری از روستاهای استان از آن به عنوان تنها منبع تامین آب شرب و بهداشت یاد می کنند.

در ادامه این جلسه نیز هریک از معاونین، مدیران و روسای ادارات، گزارش های مبسوطی در حوزه های تخصصی در رابطه با دستورات جلسه ارائه دادند و نسبت به ارائه پیشنهادات، درخواستها و انتقادات تخصصی خود به بحث و تبادل نظر پرداختند.

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

نظر خود را اضافه کنید.

Post comment as a guest

0
  • هیچ نظری یافت نشد
بازدید امروز81
بازدید دیروز296
بازدید هفته652
بازدید ماه6247
بازدید کل284615