امروز   چهارشنبه   مورخ   07/فروردين/1398  
مجموعه : اخبار
بازدید : 94

جلسه بررسی وضعیت آب بدون درآمد شرکت، باحضور مدیرعامل، معاونین و مدیران امور شهرستانهای استان، در محل ساختمان ستاد برگزار گردید.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی در این جلسه با اشاره به اهداف شرکت اظهار داشت: توجه ویژه تمامی مدیران و کارشناسان شرکت به موضوع آب بدون درآمد و کاهش هدر رفت آب در شبکه های روستایی استان از اهمیت بالایی برخوردار است.

مهدی صفوی نژاد با بیان اینکه از ابتدای سال جاری شاهد کاهش 1.3 درصدی آب بدون درآمد بودیم، ادامه داد: در شرایط کنونی و با وجود خشکسالیهای دو دهه اخیر در کشور، رویکرد صنعت آب و فاضلاب باید از مدیریت تولید به مدیریت مصرف و تقاضا تغییر کند؛ این بدان معنی است که در نخستین گام، برنامه های شرکت باید به سمت و سوی مدیریت داشته ها حرکت کند و حفاظت بی قید و شرط از منابع آبی و تاسیسات در دستور کار شرکت قرار گیرد.

وی همچنین بر پایش و ممیزی مشترکین روستایی استان تاکید کرد و یادآور شد: توجه به اصلاح و بازسازی شبکه های توزیع و انشعابات آب مشترکین، بررسی آمار کنتورهای خراب و معیوب و همچنین قرائت کنتورهای مشترکین درب بسته از جمله مواردی است که باید در راس برنامه های هر شهرستان قرار گیرد.

در ادامه این جلسه نیز هر یک از مدیران شهرستانها نسبت به ارائه گزارش مبسوطی در خصوص عملکرد، چالشها و راهکارهای موثر در جهت جلوگیری از هدر رفت آب اقدام نمودند.

محسن عزیزی، رئیس اداره آب بدون درآمد شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی نیز با ارائه گزارشی از عملیات نشت یابی، تصریح کرد: از ابتدای سال جاری، عملیات نشت یابی در 52 کیلومتر خط انتقال، 270 کیلومتر شبکه توزیع و همچنین 550 فقره انشعاب آب، صورت گرفته است.

عزیزی افزود: در طی این عملیات، 157 مورد نشت، شناسایی و رفع گردیده که براین اساس از هدررفت بالغ بر 71 لیتر بر ثانیه جلوگیری شده است.

وی در همین رابطه از اکیپ عملیاتی نشت یاب استان، مدیران امور و کارشناسان بهره برداری شهرستانها و بویژه آبداران پرتلاش که در طول اجرای عملیات نشت یابی، همکاری صادقانه و تلاش بی وقفه و بیدریغ داشتند، تقدیر و تشکر نمود.

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

نظر خود را اضافه کنید.

Post comment as a guest

0
  • هیچ نظری یافت نشد
بازدید امروز81
بازدید دیروز296
بازدید هفته652
بازدید ماه6247
بازدید کل284615