امروز   چهارشنبه   مورخ   07/فروردين/1398  
مجموعه : اخبار
بازدید : 68

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی گفت: برنامه ریزی و پیگیری لازم برای اخذ استاندارد ISO 17025)ایزو 17025( در راستای ارتقاء آزمایشگاهها، باید در دستور کار شرکت قرار گیرد.

مهدی صفوی نژاد با قدردانی از پیگیری های مجموعه کنترل کیفی استان و همچنین امور شهرستان ها اظهار داشت: جهت تامین کیفیت مناسب آب آشامیدنی روستاییان و همچنین تضمین سلامت آن، باید در جهت حفظ و حتی توسعه روند فعلی گام برداشت.

وی با اشاره به اینکه سلامت آب شرب و بهداشت شبکه های روستایی استان از خطوط قرمز این شرکت می باشد افزود: باید تلاش در جهت به روز رسانی و بالا بردن دقت لوازم و تجهیزات آزمایشگاهی و همچنین کنترل کلرزنی و کلرسنجی به صورت مداوم و مستمر انجام گیرد.

پروین اکبری، سرپرست معاونت بهره برداري نیز ضمن معرفی استان، وضعیت روستاها، تاسیسات و چالش های حوزه ی کنترل کیفی شرکت، با اشاره به دستاوردها و توانمندی های اداره کنترل کیفی و آزمایشگاههای استان خاطرنشان کرد: اخذ گواهینامه با رتبه عالی در آزمون کفایت تخصصصی (PT)، در راستای افزایش اطمینان به صحت نتایج آزمون های آب، برای کلیه آزمایشگاههای استان، پیرو الزام شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور مبنی بر مشارکت سالانه در آزمون های کفایت تخصصی با موفقیت در این شرکت انجام گرفته است.

وی ادامه داد: دستیابی به شاخص مطلوبیت میکروبی و کلرسنجی در شبکه های توزیع روستاهای استان، بروزرسانی اطلاعات در سامانه Lims، ایجاد ارتباط با سامانه سپتا و شناسایی و ثبت مراکز الاینده منابع تامین آب در سامانه نیز از جمله اقدامات صورت گرفته در این حوزه می باشد.

سرپرست معاونت بهره برداري شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی یادآور شد: خرید 59 سیستم گندزدایی برای پروژه های اجرایی و بهره برداری با اعتباری بالغ بر 3 میلیارد و 100 میلیون ریال، و نگهداری و راهبری سیستم های گندزدایی با اعتباری بالغ بر 5 میلیارد و 650 میلیون ریال از دیگر فرآیندهای این حوزه می باشد.

پروین اکبری در پایان به تشکیل کارگروه برنامه ایمنی آّب در ستاد وشهرستانهای استان اشاره کرد و افزود: همه ساله، گزارش خودارزیابی سالیانه از اقدامات این حوزه تهیه می شود و به دفتر نظارت بر بهداشت آب شرکت مهندسی آب و فاضلاب کشور نیز ارسال میگردد.

Overall Rating (0)

0 out of 5 stars

نظر خود را اضافه کنید.

Post comment as a guest

0
  • هیچ نظری یافت نشد
بازدید امروز78
بازدید دیروز296
بازدید هفته649
بازدید ماه6244
بازدید کل284612