امروز   یکشنبه   مورخ   26/خرداد/1398  
مجموعه : اخبار
بازدید : 352

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی به همراه تنی چند از معاونین و مدیران، در محل سامانه الکتریکی ارتباط مردم و دولت (سامد) حضور یافت.

مهدی صفوی نژاد ضمن تاکید بر پاسخگویی و رسیدگی به مشکلات مردمی اظهار داشت: وجود قطعی و ترکیدگی در شبکه های فرسوده، تحلیل رفتن منابع آبی مطمئن از لحاظ کمی و کیفی، طراحی و اجرای پروژه های جدید آبرسانی، خدمات رسانی ناوگان آبرسانی سیار و رسیدگی به درخواستهای صاحبین امتیاز و انشعابات آب در روستاها از جمله درخواستهای مکرر مردمی می باشد که نیازمند عزم جدی و راسخ تمامی مدیران، کارکنان و پیمانکاران این شرکت در جهت پاسخگویی و برآورده سازی این خواسته هاست.

وی همچنین ادامه داد: در شرایط کنونی و با وجود خشکسالیهای دو دهه اخیر در کشور، و همچنین عمر بالای شبکه های آبرسانی روستایی در استان، رویکرد صنعت آب و فاضلاب باید از مدیریت تولید به مدیریت مصرف و تقاضا تغییر کند؛ این بدان معنی است که در نخستین گام، برنامه های شرکت باید به سمت و سوی مدیریت داشته ها حرکت کند و حفاظت بی قید و شرط از منابع آبی، تاسیسات، خطوط انتقال و شبکه های توزیع روستایی و اصلاح و باسازی آنها در دستور کار شرکت قرار گیرد.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی به اهمیت همکاری عوامل فراسازمانی نیز اشاره کرد و افزود: همکاری و هماهنگی دستگاههای نظارتی، پیگیری و جذب اعتبارات از سوی نمایندگان مردم استان در مجلس شورای اسلامی، حضور خیرین و سرمایه گذاران بخش خصوصی و تمامی عواملی که می تواند در امر آبرسانی به روستاهای محروم استان گامی بردارند؛ ضرروی و اجتناب ناپذیر است.

وی در بخش دیگری از صحبت های خود به اهمیت فرآیند آبرسانی سیار اشاره کرد و افزود: در حقیقت آبرسانی سیار اقدامی فوری در شرایط بحرانی است که متاسفانه در استان ما به روشی دائمی و پایدار تبدیل گردیده و عموماً در بسیاری از روستاهای استان از آن به عنوان تنها منبع تامین آب شرب و بهداشت یاد می کنند.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی تاکید کرد: باید آگاه سازی عمومی و اطلاع رسانی صحیح از تعرفه ها، قوانین فروش و نصب انشعاب و نحوه نگهداری از شبکه های داخلی در کاربری های مختلف با رعایت احترام و اصول مشتریمداری و تکریم، در دستور کار قرار گیرد.

صفوی نژاد مدیریت موثر در ارائه بهتر خدمات را ضروری دانست و یادآور شد: امور مشترکین در ستاد و همچنین شهرستانهای استان به عنوان پیکان ارائه خدمات و همچنین کسب درآمد شناخته می شود و از جایگاه و اهمیت ویژه ای برخوردار است، لذا انتظار می رود در بررسی و پیگیری درخواستهای واصله از سوی متقاضیان، با هماهنگی کامل با حوزه های بهره بردار و همچنین بکارگیری روشهای صحیح، بهترین اقدامات صورت داده شود.

مدیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی با اشاره به اهمیت مدیریت هدر رفت آب خاطرنشان کرد: با انجام به موقع عملیات اصلاح و بازسازی تاسیسات و شبکه های فرسوده و همچنین کالیبره کردن دستگاههای اندازه گیری، هشدار دهنده، تنظیم کننده و ... می توانیم در مسیر اهداف و برنامه های شرکت حرکت نماییم؛ که البته مسیری دشوار و پرهزینه خواهد بود.  

1000 کاراکتر باقیمانده است


بازدید امروز154
بازدید دیروز240
بازدید هفته2096
بازدید ماه4206
بازدید کل301951