امروز   یکشنبه   مورخ   26/خرداد/1398  
مجموعه : اخبار
بازدید : 260

خسارت 19 میلیارد ریالی سیل، به تاسیسات آبفار خراسان جنوبی در سال 97

جاری شدن سیل در سال 1397، بالغ بر 18 میلیارد 840 میلیونریال به تاسیسات و شبکه های آبرسانی روستایی استان خراسان جنوبی خسارت وارد کرده است.

رئیس اداره بحران، ایمنی و پدافند غیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی اظهار داشت: بالغ بر 57 درصد از این مبلغ در شهرستان زیرکوه پیش آمده؛ به گونه ای که سیل، در ماههای آبان، بهمن و اسفند 97، در مجموع بیش از 10 میلیارد و 710 میلیون ریال خسارت به جا گذاشته است.

فرزاد خسروی ادامه داد: بیش از 30 درصد از مجموع این خسارتها نیز در روزهای پایانی سال 97 به وقوع پیوسته است.

وی این مبلغ را شش میلیارد و 30 میلیون ریال عنوان کرد و افزود: بیشترین خسارتهای بارندگی و سیل پایان اسفندماه، مربوط به شهرستان فردوس می باشد که مبلغی برابر با سه میلیارد و 570 میلیون ریال بوده است.

خسروی همچنین گفت: علاوه بر این، شهرستانهای نهبندان، قاینات، طبس، سربیشه و بشرویه نیز متحمل خسارت از جاری شدن سیل گردیده اند.

رئیس اداره بحران، ایمنی و پدافند غیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی به تاسیسات خسارت دیده نیز اشاره کرد و یادآور شد: بیش از 15 کیلومتر خط انتقال و سه باب حوضچه شیرآلات مورد خسارت قرار گرفته و در معرض گل و لای واقع شده است.

خسروی تصریح کرد: تخریب 18 کیلومتر جاده دسترسی، دو مورد از کار افتادگی تابلو برق، یک مورد تخریب الکتروپمپ و سه مورد تخریب محل چشمه از دیگر مجموعه خسارتهای این سیلها بوده است.

وی تعداد روستاهای متاثر از سیل را 27 روستا اعلام کرد و بیان داشت: با همت و تلاش تمامی همکاران در این شهرستانها مشکلات ناشی از این سیلها برطرف گردیده و جریان آب در شبکه های آبرسانی خسارت دیده فعال شده است.

رئیس اداره بحران، ایمنی و پدافند غیرعامل شرکت آب و فاضلاب روستایی خراسان جنوبی با اشاره به اینکه مقابله با حوادث و بلایای طبیعی از قدرت بشری خارج است خاطرنشان کرد: این امکان وجود دارد که بتوانیم با رعایت قواعد و اصول اجرای پروژه ها و همچنین موارد ایمنی، سازگاری نسبی در مواجه با این حوادث داشته باشیم و اینگونه خسارتها را به حداقل ممکن برسانیم.

1000 کاراکتر باقیمانده است


بازدید امروز153
بازدید دیروز240
بازدید هفته2095
بازدید ماه4205
بازدید کل301950